Kumaş Kalite Kontrol Sistemi

Yapay Zeka Teknolojisi ile Güçlendirilmiş Görüntü İşleme Çözümü

%99 Doğruluk

Dokuma kumaş üzerinde özelleştirilmiş yapay zeka algoritması ile yüksek doğruluk oranı ve verimlilikte anlık analiz

Sürekli Öğreniyor

Geliştirilmiş Yapay Zeka altyapısı sayesinde, aktif olarak öğrenen ve sürekli olarak kendini yenileyen bir denetim mekanizması

Raporlama Sistemi

Tekstil endüstrisindeki kumaş kalite kontrol süreçleri için özelleştirilmiş, kapsamlı bir raporlama sistemi

Hata Haritalama

Yüksek verimlilikle ve hızla yapılan denetim esnasında oluşan tüm hatalara ait detaylı bilgileri temel alan, operasyonel yönlendirme ve kök neden analizi altyapısıHakkında

Kameralar ve yüksek işlem kapasiteli endüstriyel bilgisayardan oluşan sistem istenen hızda yüksek doğrulukta hata tespiti yapabilmektedir.

 • %99 doğruluk
 • 1.80 metre kumaş genişliği (Kamera sayısı ile arttırılabilir)
 • 30 m/dk hızda anlık tespit (Farklı hızlara donanım değişikliği ile adapte olunabilir.)

Tuvis, endüstriyel üretim süreçlerinde oluşan hataları, geliştirdiği yapay zeka destekli yazılım çözümleri ile anlık olarak tespit ederek ve üretimin sürdürülebilirliğini sağlayan karar destek sistemleri ile müşterilerinin üretimde yaşadığı kalitesizlik maliyetlerini, zaman kayıplarını ve takip edilebilirlik konusundaki sorunları ortadan kaldırmayı hedefleyen bir ileri teknoloji girişimidir. Tuvis olarak, sahip olduğumuz yapay zeka bilgi birikimi ve dinamik yapımız ile görüntü ve numerik veriler üzerinden gerçekleştirdiğimiz analizlerle müşterilerimizin verimliliklerini en üst düzeye çıkarmayı hedeflemekteyiz. Bugüne kadar başta tekstil endüstrisi kumaş kalite kontrol süreçleri için çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz FabIns olmak üzere, kağıt ve otomotiv endüstrilerinde de farklı çalışmalar yapmış bir teknoloji girişimi olarak oluşturduğumuz hibrit yapay zeka modellerimiz ile sektör bağımsız yapay zeka hizmetleri vermeyi ve çözümlerimizi platform bağımsız yapılar haline getirmeyi hedeflemekteyiz.

Yapılan çalışmalar ve testler sonucunda ham ve PFD kumaş kalite kontrol sürecinde aşağıdaki veriler elde edilmiştir.

Ön Bilgilendirme Sunumu
125.000

Veri Sayısı

99

Doğruluk (%)

30

Hız (m/dk)

0.22

Hassasiyet (mm)

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Tuvis Kumaş Kalite Kontrol Sistemi, üç ana modülden oluşmaktadır. Modüller; endüstriyel görüntüleme ünitesi, yapay zeka denetim, raporlama ve hata haritalama modülleridir.

 • Görüntüleme ünitesi kalite kontrol makinalarına entegre edilir.
 • Yapay zeka denetim modülü ile anlık olarak hatalar tespit edilir.
 • Hata sınıflandırma arayüzü ile hızlı bir şekilde tespit edilen veriler etiketlenir.
 • Denetimi yapılan topa ait tüm detayları içeren rapor çıktısı elde edilir.
 • Kumaş kalite derecelendirmesi ve hata haritası oluşturulur.

Kalite denetimi, en az 30 m/dk hızla cihaz başında operatörün bulunmasına gerek olmadan gerçekleştirilir. Denetim sonrası top hattan alınmadan önce hızlı bir şekilde (yaklaşık 1-2 dk) arayüz üzerinden etiketleme yapılarak, saniyeler içerisinde kalite derecesi ve rapor çıktısı elde edilir.

Toplantı Organize Edelim

Tuvis Kalite Kontrol Sistemi’nin detayları ve firmanızın süreçleri hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunabileceğimiz, online/fiziksel görüşmeler için bize ulaşabilirsiniz.

Toplantı Talebi

Saha Çalışmaları

Gerçekleştirilen saha çalışmalarında 40 tip dokuma hatası sisteme gösterilmiş ve bu hatalar ile tekrar test edilerek, %99 doğruluk oranında tespit gerçekleştirilmiştir.

Detay

Detay

Detay

Detay

Detay

Detay

Detay

Detay

Detay

Merak Edilen Sorular

Sistem hakkında müşterilerimizin merak ettiği sorular.

 • Sistemin doğruluk oranı nedir?

  Sistem, pilot firma ile yapılan saha testlerinde 40 farklı dokuma hatasını %99.05 doğruluk oranıyla tespit etmiştir. Testler 30 m/dk hızda çalışan kalite kontrol makinelerinde gerçekleştirilmiştir.

 • Dokuma ham ve PFD kumaş kalite kontrol süreçleri üzerinde geliştirilen bu sistem, yine aynı süreçlere entegre edilirken hata veri tabanımızda bulunan hatalar göz önüne alınarak bir süre veri toplamaya ihtiyaç duyabilir. Bu da hata çeşitlerine göre 7-20 gün olarak öngörülmektedir.

 • Tuvis Kalite Kontrol Sistemi, mevcut donanımlar ile ürün geliştirme sürecinde 30 m/dk hızda, 1.80 metre kumaş genişliğinde başarıyla sonuç vermiştir. Bu hız ve kumaş genişliği, donanım kapasiteleri arttırılarak istenen seviyelere çıkabilmektedir.

 • Geliştirilen yapay zeka alt yapısı buna imkan sağlamaktadır. İlk etapta veri toplama ve doğru bir PoC süreci izlenmelidir.

 • Sistemimiz şu anda ham ve PFD kumaş üzerinde çalışmaktadır. Düz renk kumaşlar üzerinde birlikte çalışmak ve bu süreçleri hızlıca geliştirmek için işbirliklerine açığız.

 • PoC ve devreye alma süreçlerinde sistem isterlerine göre altyapı donanım maliyetleri değişkenlik göstermektedir. Ham kumaş, 30 m/dk ve 1.80 metre en için öngörülen giriş maliyetleri 10.000 € seviyesindedir. Bu ücret sistemin yalnızca giriş maliyetlerini oluşturmaktadır. Kurulum sonrasında sistem, sürekli öğrenen ve güncellemelerle güçlendirilecek bir sistem olduğu için makina başına yıllık hizmet bedeli sözleşmeleri ile hizmet bedeli alınacaktır.

İletişim

Tuvis ekibi ile tanışmak, sistem hakkında detaylı bilgi almak ya da gelip bir kahvemizi içmek isterseniz iletişim bilgilerimizi ve adresimizi sizinle paylaşıyoruz. Her zaman bekleriz!

Adres

Adres 1: Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı Teknopark No:1/4A/101 Pendik/Istanbul

Adres 2: Esentepe Talatpaşa Cad. No:5 Harman Sok. No: 15 Şişli/İstanbul

Telefon:

+90 530 792 06 95